Απογοητευμένος με την ήττα ο Wenger

Πεπεισμένος πως η ομάδα του δεν άξιζε την ήττα από τη Watford, εμφανίστηκε ο τεχνικός της Arsenal Arsene Wenger.

Οι «Κανονιέρηδες», που είδαν τους Kaboul και Deeney να κάνουν το 2-0 μόλις στα πρώτα 15 λεπτά, κατόρθωσαν να μειώσουν με τον Iwobi, με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι το τέλος τους ματς. Αυτή ήταν η πρώτη φετινή εντός έδρας ήττα για την Arsenal.

Αναλυτικά όλα όσα δήλωσε μετά το παιχνίδι ο Arsene Wenger: «Δεν ήμασταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο. Ειδικά στα πρώτα 20 λεπτά. Νικηθήκαμε σε όλες τις μονομαχίες. Βέβαια ήμασταν λίγο άτυχοι με το φάουλ. Μετά από αυτό απαντήσαμε. Συνολικά πιστεύω πως δεν αρχίσαμε με τον τρόπο που θέλαμε και στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν άτυχοι. Ας είμαστε δίκαιοι, δεν αξίζαμε να χάσουμε το παιχνίδι. Πιστεύω ότι στο τέλος χάσαμε το πάθος μας και ό,τι χτίσαμε μέχρι εκείνο το σημείο. Κάθε φορά που κάναμε γρήγορες πάσες, δημιουργούσαμε επικίνδυνες καταστάσεις. Θέλαμε τόσο πολύ το νικητήριο τέρμα, που δεν επικεντρωθήκαμε στο παιχνίδι μας. Επίσης εκείνοι σπαταλούσαν συνεχώς χρόνο, κάτι συνηθισμένο για τις ομάδες που θέλουν να κρατήσουν το σκορ και το αποτέλεσμα».