Τίποτα δεν τελείωσε

Η Bolton ήρθε 0-0 με τη Crystal Palace στο Macron Stadium και έτσι οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στο Selhurst Park σε λίγες μέρες. Η επιλογή του Allardyce να ξεκουράσει βασικούς παίκτες δεν του βγήκε. Η ομάδα με εξαίρεση ορισμένες επιθετικές προσπάθειες του Remy δεν ήταν καθόλου απειλητική. Στο δεύτερο ημίχρονο παρότι έβαλε βασικούς όχι μόνο δεν άλλαξαν τα πράγματα αλλά η ομάδα έγινε ακόμη πιο παθητική.

Σε ένα κακό ποιοτικά αγώνα η πρώτη ευκαιρία ήρθε για την Crystal Palace στο 3΄με το σουτ του Remy να περνάει άουτ. Οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα με τον Speroni να αποκρούει το σουτ του Henry στο 9΄. Στον ίδιο ρόλο βρέθηκαν οι ίδιοι παίκτες και στο 14΄ με τον Henry να αστοχεί εκ νέου. Στο 21΄ απείλησε ξανά για τους φιλοξενούμενους ο Remy ανεπιτυχώς μιας και ο Alnwick ήταν σε ετοιμότητα. Ο ίδιος παίκτης βρέθηκε σε θέση βολής και στο 34΄ στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι. Στο δεύτερο ημίχρονο παρότι ο Allardyce έριξε τους βασικούς του στο παιχνίδι δεν κατάφερε να πάρει κάτι και οι μόνες φάσεις άνηκαν στους γηπεδούχους. Στο 64΄ο Vela έστειλε την μπάλα στο δοκάρι ενώ στο 83΄ o Proctor απείλησε με τον Speroni να αποκρούει.

Bolton: Alnwick, Beevers, Clough (Clayton 79΄), Henry (Taylor΄), Madine (Proctor 80΄), Spearing, Taylor, Thorpe, Vela, Wheater, Wilson

Crysal Palace: Speroni, Campbell, Delaney, Flamini, Kelly, Fryers (Kaikai 80΄), Ledley (Townsend 66΄), Lee Chung-Yong, Mutch, Remy (Cabaye 46΄), Ward