Τους σφυροκόπησαν !!!

Στον αγώνα που έγινε εν όψη της 24ης αγωνιστικής η ομάδα των «Σφυριών» επικράτησαν των «Αγίων» με σκορ 1-3 ανεβαίνοντας έτσι στη 9η θέση της βαθμολογίας.

Ο αγώνας με πολύ καλό ρυθμό και ευκαιρίες που γρήγορα απέδωσαν καρπούς και για τις 2 ομάδες. Αρχικά οι γηπεδούχοι στο 12′ με τον Gabidianni έκαναν το 1-0, που απαντήθηκε εντός δίλεπτου από τον Carroll κάνοντας το 1-1. Ο αγώνας είχε γρήγορο ρυθμό και από τις 2 ομάδες και ειδικά από τους φιλοξενούμενους που κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τον Obiang και έγραψαν το 1-2 στο 44′.

Στο δεύτερο ημίχρονο και με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται και με καθολική υπεροχή υπερ τους δεν άργησε να τελειώσει το ματς και να γραφτεί το τελικό 1-3 με τον Noble στο 52′. Στα υπόλοιπα 40 λεπτά δεν άλλαξε κάτι στο σκορ και έτσι τα σφυριά σημείωσαν σημαντικό διπλό.

Σαουθάμπτον: Φόρστερ, Σοάρες, Στέφενς, Γιοσίντα, Μπέρτραντ, Ντέιβις, Ρομέου, Γουόρντ – Πρόους, Μπουφάλ (63′ Λονγκ), Γκαμπιαντίνι, Ροντρίγκες (45′ Ρέντμοντ)

Γουέστ Χαμ: Ράντολφ, Κουγιατέ (71′ Κόλινς), Φοντέ, Ριντ, Κρέσγουελ, Φεγκουλί (90′ + 1′ Καλέρι), Νομπλ, Ομπιάνγκ, Σνόντγκρας, Αντόνιο, Κάρολ (56′ Λανσίνι)