Χατ τρικ και τρίποντο

Πέρασε αναίμακτα την έδρα του Apoel και συνέχισε τις νίκες στο Champions League.

Match Report:

Η Tottenham κατάφερε να απειλήσει αρκετές φορές την εστία των Κυπρίων, οι οποίοι όμως ολόκληρο το 90λεπτο δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες. Στο πρώτο μέρος ο Apoel είχε την πρώτη του καλή στιγμή με δοκάρι στο 19′. Μερικά λεπτά αργότερα τα «Σπιρουνια» τιμωρησαν την Κυπριακή ομάδα με γκολ στο 39′ από τον συνήθη ύποπτο Harry Kane. Πάρα το καλό στήσιμο σε άμυνα και επίθεση ο Apoel δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ όσο και αν προσπάθησε στο δεύτερο μέρος. Γι ακόμη μια φορά ο Kane ήταν εκεί να τιμωρήσει τις άκαρπες προσπάθειες των γηπεδούχων. Στο 62′ πετυχαίνει το 0-2 και 5 λεπτά μετά κάνει το τελικό 0-3 στο 67′.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να βρουν το γκολ χωρίς κανένα αποτέλεσμα και το ματς έκλεισε με καθαρή νίκη για την Tottenham. Η Αγγλική ομάδα παραμένει στις πρώτες θέσεις με 6 βαθμούς κάτω από την Real Madrid και γινεται φαβορί.