Ibra κατάμπρα!

Δραματικό παιχνίδι στο Old Trafford με την Manchester United να κλέβει κυριολεκτικά τους 3 βαθμούς από την Everton στο τελευταίο δευτερόλεπτο, με το παιχνίδι να λήγει 1-1

Οι σημαντικότερες φάσεις του αγώνα:

Στο 21’ο Kevin Mirallas πήρε μία πάσα ακριβείας, και ενώ βρέθηκε στο 1-1 με τον De gea, έστειλε την μπάλα στο κέντρο με τον Ισπανό να αποκρούει και να στέλνει την μπάλα στο κόρνερ.

Παρόλα αυτά στο 22′ και μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Ashley Williams δίνει με κεφαλιά την μπάλα στον αρχηγό των »Toffees», Phil Jagielka, ο οποίος χωρίς λάθος, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 0-1

Κατά την διάρκεια του 31ου λεπτού,ο Blind εκτέλεσε ένα πολύ καλό φάουλ από τα 18 μέτρα, με στόχο την δεξιά γωνία, αλλά ο Robles απέκρουσε.

Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα,ο Andres Herrera σούταρε από κοντινή απόσταση, αλλά η μπάλα βρήκε στο δοκάρι.

Στο 39′ ο Herrera έπιασε ένα πολύ δυνατό σουτ από την άκρη της περιοχής, με την μπάλα να πηγαίνει προς το αριστερό δοκάρι.Παρόλα αυτά βρήκε μπροστά του τον εξαιρετικό Joel Robles, ο οποίος με μία θαυμάσια απόκρουση, έστειλε την μπάλα στο κόρνερ.

Λίγο πριν την συμπλήρωση του 54ου λεπτού, μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Pogba κερδίζει μία κεφαλιά κοντά στο σημείο του πέναλτι, αλλά η μπάλα καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 71′ ο Ibrahimovic πέτυχε ένα γκολ, αλλά το σημαιάκι του οφσάιντ ήταν σηκωμένο με τον Σουηδό να διαφωνεί.

Στο 94′ ο Ashley Williams θα δει την κόκκινη κάρτα με τον διαιτητή να υποδεικνύει πέναλτι, με τον Ibrahimovic να εκτελεί εύστοχα και να γράφει το 1-1

Αναλυτικά οι 11αδες:

Manchester Utd:De Gea, Young(Shaw),Bailly,Rojo,Blid(Pogba),Carrick(Mkhitaryan),Herrera,Fellaini,Lingard,Rashford,Ibrahimovic

Everton:Robles,Holgate,Jagielka,A.Williams,Baines,Barry,Gueye,Davies,Barkley(Calvert-Lewin),Mirallas(Pennington),Lukaku