Πληρώνει τις διαμαρτυρίες η Manchester City

Η Αγγλική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία κάλεσε σε απολογία τη Manchester City, εξαιτίας της συμπεριφοράς των παικτών της στο παιχνίδι απέναντι στη Liverpool.

Στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης του περασμένου Σαββατοκύριακου οι ποδοσφαιριστές των «Πολιτών» διαμαρτυρήθηκαν έντονα στο διαιτητή Michael Oliver, λόγω του πέναλτι που υπέδειξε υπέρ των «Κόκκινων». Χάρη σε αυτό η Liverpool άνοιξε το σκορ με τον James Milner, με το Sergio Aguero να ισοφαρίζει 21 λεπτά αργότερα για το τελικό 1-1.

Η τιμωρία της Manchester City αναμένεται να ανακοινωθεί εντός της προσεχούς εβδομάδας. Υπενθυμίζουμε πως για παρόμοιο περιστατικό τον περασμένο Δεκέμβριο, η ομάδα του Pep Guardiola τιμωρήθηκε με πρόστιμο 35 χιλιάδων λιρών.