Snodgrass: «Είχαμε καλή εικόνα παρόλο που χάσαμε»

Ικανοποιημένος με την εικόνα της West Ham, παρά την ήττα από την Chelsea, εμφανίστηκε ο μέσος την ομάδας Robert Snodgrass.

Τα «Σφυριά» ηττήθηκαν με 2-1 από την ομάδα του Conte, κατορθώνοντας μονάχα να μειώσουν χάρη στο τέρμα του Manuel Lanzini. Παρά το ατυχές αποτέλεσμα ο Snodgrass τόνισε πως από την πλευρά τους έκαναν ό,τι μπορούσαν, απέναντι σε μία Chelsea που ήταν πολύ καλή.

Αναλυτικά όλα όσα δήλωσε: «Η Chelsea είναι η χειρότερη ομάδα για να βρεθείς πίσω στο σκορ, καθώς όταν βάζουν πρώτοι γκολ, είναι προγραμματισμένο στη στρατηγική τους να μη δέχονται. Στο πρώτο ημίχρονο αρχίσαμε καλά, πασάραμε την μπάλα και δημιουργήσαμε κάποιες ευκαιρίες και αν σκοράραμε θα ήταν ένα διαφορετικό παιχνίδι. Αλλά για αυτό βρίσκονται στην κορυφή. Είναι πολύ καλοί στην άμυνα και μερικές φορές ήταν δύσκολο να τους πιέσουμε. Θεωρώ ότι παίξαμε αρκετά καλά ανά σημεία του αγώνα, αλλά μας πίεσαν όταν βρήκαν την ευκαιρία. Είναι σίγουρα πολύ καλοί στην αντεπίθεση. Μετέφεραν την μπάλα μπροστά πολύ γρήγορα. Θεωρώ πως ήταν καλύτερη ομάδα στο πρώτο μέρος, οπότε το να είμαστε πίσω με ένα γκολ, ήταν δύσκολο να επιστρέψουμε. Όταν βλέπεις την Chelsea, συνήθως δε δέχεται γκολ και υπάρχει τρόπος για αυτό. Αυτό φαίνεται όταν παίζεις εναντίον τους, επειδή παίζουν με πέντε πίσω από την μπάλα, ενώ στην άμυνα βοηθούν και οι Moses, Alonso. Ξέρουμε ότι θα το έκαναν. Είναι απογοητευτικό επειδή αν εκμεταλλευόμασταν τις ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου, θα είχαμε ένα διαφορετικό παιχνίδι».