Τρίζει η καρέκλα του Bilic

Υπό αμφισβήτηση τίθεται το μέλλον του Slaven Bilic στη West Ham, μετά τη νέα απώλεια βαθμών απέναντι στη Leicester το περασμένο Σάββατο.

Τα «Σφυριά» μετρούν μόλις μία νίκη στα επτά τελευταία τους παιχνίδια στο πρωτάθλημα, πέφτοντας στο δεύτερο μισό της βαθμολογίας. Ο συνιδιοκτήτης του συλλόγου David Sullivan έσπευσε να ζητήσει δημόσια συγγνώμη από τους οπαδούς, μετά την ήττα από τις «Αλεπούδες», με τον Bilic να βρίσκεται για πρώτη φορά υπό πίεση από τότε που ανέλαβε την ομάδα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Sullivan: «Θεωρώ πως το μόνο που μπορούμε να κάνουμε μετά την ήττα του Σαββάτου, είναι να ζητήσουμε συγγνώμη από τους οπαδούς. Το να βρίσκεσαι πίσω στο σκορ με 2-0 μετά από επτά λεπτά σε οποιοδήποτε παιχνίδι ποδοσφαίρου, είτε στην Premier League είτε σε τοπικό πρωτάθλημα, είναι από μόνο του δύσκολο να πάρεις ένα θετικό αποτέλεσμα. Ανά διαστήματα στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν πολύ καλοί. Αλλά χρειάζεται να είμαστε καλοί πριν ηττηθούμε. Πρέπει να δούμε το γιατί δεχόμαστε τόσα πολλά γκολ και να το διορθώσουμε. Σίγουρα είναι δυσκολότερο να κερδίζεις παιχνίδια όταν δέχεσαι δύο ή τρία γκολ σε ένα παιχνίδι, από το να μη δέχεσαι. Τα επόμενα ματς είναι ζωτικής σημασίας για τη σεζόν μας. Πάμε στη Hull και έπειτα στην Arsenal, πριν υποδεχτούμε τη Swansea στο Στάδιο του Λονδίνου».