Γκολ αγνοείτο!

Το παιχνίδι μεταξύ της Stoke City και της West Ham ήταν αρκετά δραστήριο μόνο που και στις 2 ομάδες φάνηκε έλειπε το κίνητρο, με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι ένα σκορ ναι μεν εικονικό καθώς είδαμε ένα αρκετά δραστήριο παιχνίδι, αλλά  είναι πραγματικό καθώς η μπάλα δεν μπόρεσε να καταλήξει στα δίκτυα.

Αναλυτικά οι σημαντικότερες ευκαιρίες:

Στο 26′ ο Calleri παίρνει την μπάλα μέσα στην μεγάλη περιοχή και κάνει ένα απευθείας σουτ, με την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Λίγο πριν το 32’ο Andre Ayew σούταρε από το σημείο του πέναλτι αλλά ο τερματοφύλακας με μία εκπληκτική απόκρουση διώχνει την μπάλα.

Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 46′ ο Allen παίρνει μια μπαλιά μέσα στην περιοχή και κάνει ένα σουτ με την μπάλα να πηγαίνει έξω από το δεξί δοκάρι.

Στο 51′ ο Shaqiri από την μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα μετά από μία επαναφορά λίγα εκατοστά έξω από το αριστερό δοκάρι.

Λίγο πριν την συμπλήρωση του 56ου λεπτού ο Shaqiri σουτάρει έξω από την περιοχή προς την κορυφή της εστίας.Με τον Adrian να κάνει μία εξαιρετική επέμβαση δείχνοντας έτσι τα ρεφλέξ του.

Στο 60′ ο Berahino πήρε μία τρομερή χαμηλή πάσα,στην άκρη της περιοχής και έστειλε την μπάλα με δύναμη προς την εστία, σημαδεύοντας την κάτω αριστερή γωνία.Ο Adrian κατάλαβε τις προθέσεις του και εκτινάχθηκε υπέροχα και σταμάτησε την προσπάθειά του με μία φοβερή απόκρουση.

Ο Andre Ayew, στο 64′ εξαπολύει ένα σουτ έξω από την περιοχή προς το δεξί δοκάρι, αλλά ο Jack Butland κάνει μία καλή επέμβαση και διώχνει την μπάλα από την εστία του.

Στο 74′ ο Arnautovic πήρε μία σέντρα ακριβείας μέσα στην περιοχή και έκανε ένα γρήγορο σουτ με κατεύθυνση προς το αριστερό δοκάρι.Ο τερματοφύλακας όμως έπεσε, κάνοντας μία εντυπωσιακή απόκρουση

Stoke City:Johnson,Indi,Shawcross,Muniesa,Cameron,Whelan,Shaqiri,Arnautovic,Allen,Berahino

West Ham:Adrian,Collins,Fonte,Reid,Nordtveit,Kouyate,Fernandes,Masuaku,Lanzini,Calleri,Ayew