Ο Isco φίλησε τα γάντια του De Gea!

Μετά τη νίκη της επί του Ιράν με 1-0 η Ισπανία έχει πλέον 4 βαθμούς στον όμιλο της, με το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης να το σημειώνει ο Diego Costa στα πρώτα λεπτά του 2ου ημιχρόνου.

Μετά τον αγώνα, αρκετοί πρόσεξαν ότι ο Isco,ο playmaker της Real Madrid πήγε και φίλησε τα γάντια του David De Gea!

Η υποστήριξη λοιπόν προς τον τερματοφύλακα της Manchester United είναι προφανής παρά το λάθος που έκανε στον αγώνα με την Πορτογαλία- ένα λάθος που για κάποιους στοίχισε στους Ισπανούς τη νίκη.

Τις προηγούμενες μέρες πάντως ο Isco δεν είχε σταματήσει να στηρίζει στους κουβέντες που έκανε το Νο1 στα δοκάρια της Εθνικής Ισπανίας ενώ και πριν τον αγώνα με το Ιράν είχε δηλώσει στη συνέντευξη τύπου ότι : «Ο David τα πάει περίφημα. Σε κανέναν δεν αρέσει η αποτυχία. Είναι ένας από τους καλύτερους παίκτες στον κόσμο και γνωρίζει πως πρέπει να αντιδράσει.»

Επιμέλεια : Αλέξανδρος Αγγελάκης