Back in winning business!!

Μια «κανονική» Liverpool στο δεύτερο ημίχρονο επιβλήθηκε με 0-3 στο Riverside της Middlesbrough και επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα!

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι δεν είχε ιδιαίτερο ρυθμό. Η Liverpool είχε την κατοχή δεν δημιουργούσε όμως πολλές φάσεις.Ευτύχησε να προηγηθεί με κεφάλια του Lallana μετά από σέντρα του Clyne.Μετά οι γηπεδούχοι απείλησαν σε δύο κρίσιμα σημεία όμως ο Mignolet δήλωσε παρόν εμπνέοντας ασφάλεια. O Mane άγγιξε το 0-2 όμως το πλασέ του βρήκε στη ρίζα του αριστερού στύλου στο 42′.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Liverpool θύμισε την καλή φετινή της απόδοση στο μεγαλύτερο μέρος της σεζόν. Καλή κυκλοφορία,πίεση, καλή εκμετάλλευση των χώρων κυρίως από τα πλάγια.Αποτέλεσμα δύο ακόμη τέρματα από τους Origi και Lallana μετά από δύο υπέροχες ομαδικές προσπάθειες.Το σκορ θα μπορούσε να είχε λάβει κι άλλη διάσταση αν ήμασταν πιο άμεσοι και αποφασιστικοί στην.τελική προσπάθεια σε ένα ημίχρονο που δεν κινδυνευσαμε καθόλου.Ανησυχητικό το ότι ο Origi ενδέχεται να αποχώρησε τραυματίας στο 90′ λεπτό. Πλέον πάμε με καλύτερη ψυχολογία στο ντέρμπι.με την Everton τη Δευτέρα!