Foster: “Σκληρή η ήττα στο τέλος από την Arsenal”

Ο τερματοφύλακας της West Brom Ben Foster, μίλησε για την χθεσινή ήττα της ομάδας του, καθώς δέχθηκε γκολ, λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα με την Arsenal.

Η West Brom πλέον έχει χάσει τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια, οι ήττες όμως αυτές προήλθαν από τις μεγάλες ομάδες της Premier League, Chelsea, Manchester United και Arsenal.

Ο Foster Που χθες ήταν σε καταπληκτική φόρμα, κατάφερε για 86 λεπτά να κρατήσει την εστία του καθαρή, με τους Sanchez και Iwoby να μην μπορούν να νικήσουν τον Άγγλο τερματοφύλακα, με την νίκη να την δίνει τελικά ο Giroud με κεφαλιά.

Αναλυτικά όσα είπε ο Ben Foster:

Η Arsenal ήταν καλύτερη ομάδα, είχε πολλές ευκαιρίες και κατοχή σε σχέση με εμάς. Το να χάνεις ένα παιχνίδι στα τελευταία λεπτά είναι πάντα πολύ σκληρό. Ο Giroud είναι ένας δυνατός και καλός παίχτης, η κεφαλιά του ήταν πολύ καλή. Ο πίνακας έγραψε 1-0 και πρέπει να το αποδεχτούμε. Το ότι χάσαμε το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά ήταν απογοητευτικό, καθώς δείξαμε πειθαρχεία ώστε να πάρουμε στο τέλος αυτό που θέλαμε.