Zlatan λαμπρός την οδηγεί!

Με ένα Zlatan Ibrahimovic σεληνιασμένο η Manchester United πήρε την τρίτη συνεχόμενη νίκη, αυτή τη φορά κόντρα στην West Brom με 0-2.

Η West Brom φιλοξένησε για την 17η αγωνιστική της Premier League την Manchester United με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν «χρυσή» νίκη με 0-2. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5′ ο Ibrahimovic, ενώ 51 λεπτά αργότερα ολοκλήρωσε τη μαγική του παράσταση.

Το Ματς

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για την United η οποία ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 5′ με τον Lingaard να κινείται από δεξιά και να βγάζει τη σέντρα για τον Ibrahimovic και με πανέμορφο τελείωμα άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

Μάλιστα, οι «Κόκκινοι Διάβολοι» θα μπορούσαν να μεγαλώσουν το σκορ στην αμέσως επόμενη φάση, όμως η κεφαλιά του Rooney στο 8′ δεν έφτασε στα δίχτυα μετά από παρεμβολή του Dawson.

Η West Brom με την United να χάνει τη μία ευκαιρία μετά την άλλη και στο 21′ ο Pogba παρά λίγο να χρηστεί σκόρερ, όμως το σουτ που δοκίμασε έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Forster. Γενικά η ομάδα του Jose Mourinho έχασε πολλές ευκαιρίες και θα μπορούσε να μεγαλώσει το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι δύο ομάδες πήγαν με το 0-1 στα αποδυτήρια.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε επίσης με γκολ από τα αποδυτήρια με τον Ibrahimovic να συνεργάζεται εξαιρετικά με τον Rooney και τον πρώτο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με έναν περισσότερο περίεργο τρόπο.

Στο 66′ υπήρξε έντονη αψιμαχία ανάμεσα στον Rondon και τον Rojo με τον διαιτητή να προσπαθεί να επιβάλλει την τάξη και να δίνει συνέχεια στον αγώνα.

Η United κατέβασε ταχύτητα από εκεί και πέρα με την West Brom να μην μπορεί να δημιουργήσει ευκαιρία και το 0-2 ήταν το τελικό σκορ.

WEST BROM XI (4-2-3-1): Foster; Dawson (Morrison 74mins), McAuley, Olsson, Nyom; Yacob, Fletcher; Brunt, Chadli (Leko 82), Phillips (Robson-Kanu 81); Rondon

MANCHESTER UNITED XI (4-2-3-1): De Gea; Valencia, Jones, Rojo, Darmian; Carrick, Herrera (Smalling 92); Lingard (Rashford 77), Pogba, Rooney (Fellaini 84); Ibrahimovic